Olympus Friends Site
   Menu
   Přihlášení
   Informace pro nové členy
   Partneři a zajímavé odkazy
   Fotoaparáty mFT:
   Info o uživatelích
Diskuzní fórum

Olympus OM-D E-M1 Mark II
 FAQ  ::  Hledat  ::  Seznam uživatelů  ::  Uživatelské skupiny   ::  Registrace  ::  Osobní nastavení  ::  Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv  ::  Přihlášení

Obsah fóra Olympus Friends Site >> CSC fotoaparáty Olympus >> Olympus OM-D E-M1 Mark II

Přidat nové téma  Zaslat odpověď
 Olympus OM-D E-M1 Mark II << Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma >> 
Autor Zpráva
Denda
PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 10:02 am    Předmět: Olympus OM-D E-M1 Mark II Citovat

Administrátor
Administrátor

Registrace: 29.7. 2007

Dnes na Youtube https://youtu.be/y56zaMP0ggQ
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Keryx
PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 7:26 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 6.7. 2008

tak sem na to kouk a zacnu setrit Very Happy
Kombinace Mark II + 12-100/4 - ale bude to asi tak za 80 litru odhaduju.
Mozna i vic Sad
janosh
PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 10:08 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 15.7. 2007

Hmm začínám se bát o kolik si řeknou za Marka 2. Konečně u mě uzrál čas vytáhnout ze skříně starý 4/3 skla. Proto 12-100 nepotřebuju, ale 25mm/f1.2 by se mi moc líbila. Podle prvních zpráv to vypadá na velmi ostré sklo.
Siebenburgen
PříspěvekZaslal: ne září 25, 2016 11:44 am    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 24.6. 2008

https://www.youtube.com/watc...;feature=youtu.be malé srovnání s Fujinou a Sonákem
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Denda
PříspěvekZaslal: ne září 25, 2016 12:33 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Mistr Thomas Viktora představuje E-M1 MkII:
https://youtu.be/q3wf6-Guj1Q
janosh
PříspěvekZaslal: út září 27, 2016 9:39 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 15.7. 2007

Moc pekne video Dendo, ale o cenu se po shlednuti bojim jeste vic. To bude palka.
botumato
PříspěvekZaslal: st září 28, 2016 12:15 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 18.11. 2007

janosh napsal:
Moc pekne video Dendo, ale o cenu se po shlednuti bojim jeste vic. To bude palka.

Držte sa:
http://www.43rumors.com/fir...ody-for-e1-99900/

1999€ - zatial neoficilane
Denda
PříspěvekZaslal: st září 28, 2016 2:57 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

V českých malinko miň 😉
Denda
PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 9:49 am    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Tak přátelé, zrovna si to pendím Pendolinem do Práglu na tiskovku k uvedení nové E-M1 MkII. Koho tam potkám? Pro ty co nemohli přijet pak pošlu nějaké to foto aspoň 😀😀😀
Denda
PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 8:41 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Kdo přijel, nelitoval. Bylo to skvělé setkání. Díky Wewerkovi a Keryxovi a i Tomáši Hykovi za účast. Všichni máme o čem přemýšlet Smile

Fanda
PříspěvekZaslal: čt prosinec 08, 2016 8:50 am    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 11.7. 2007

Tak to já jsem litoval již dopředu a lituju pořád, že se nemůžu z pracovních důvodů zúčastnit Sad ,tak hlavně, že jste si to užili, tak snad někdy příště.
Keryx
PříspěvekZaslal: čt prosinec 08, 2016 9:53 am    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 6.7. 2008

Denda napsal:
Kdo přijel, nelitoval. Bylo to skvělé setkání.

Jj, muzu potvrdit. Mark II uzasna masinka

tomas.hyka
PříspěvekZaslal: ne prosinec 18, 2016 7:43 pm    Předmět: Citovat

V.I.P.
V.I.P.

Registrace: 15.1. 2007

Ahoj, já už mám vyřešíno... 3 objektivy od Nikonu jsou prodané a v podstatě na tělo mám. Ale budu to řešit asi až na jaře. Nevím jestli si nechám EM 5 Mi II, nebo ho prodám... Je vynikající, ale nová jednička je fakt jednička. Kdybyste náhodou někdo zvažoval koupi EM5 Mk II, tak se ozvěte. Cenu bych dal určitě velmi rozumnou a tělo je v perfektním stavu. Až budu na velkém PC tak pošlu nějaké snímky. Fotil jsem modelku a na velikou dálku sestavou MZD 300 mm F 4 a konvertorem 1,4 x, tedy v přepočtu ohnisko 840 mm F 5,6. Udržel jsem 1/20 sec na cloně 5,6. Modelka je ostrá jako břitva. To už člověk fakt nechápe.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Denda
PříspěvekZaslal: po prosinec 19, 2016 6:14 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Nezbývá, než Tomášovi pogratulovat k rozhodnutí. Nová E-M1 je opravdu pecka. Až vyřeším svůj problém s připojením na tyto stránky, napíšu nějaký článeček o svých dojmech o E-M1 Mark II.
hrabusj
PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2017 4:06 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 28.10. 2007

Já jsem spokojen ale občas při zapnutí se hned restartuje a pak jde vše okey. A kejvají se mě dvířka u SD karet... po 14 dnech Smile))

OMD EM1mk2 a E-M5mk2 + Lumix 7-14mm/4 Zuiko 17/1,8 + Zuiko 25mm/1,2 + Zuiko 8mm/1,8 + Zuiko 40-150mm/2,8 a Olympus FL-600

facebook.com/photonozicka
Denda
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2017 7:00 am    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

VAU, tak to je na prd. Restarty by mohl vyřešit nový FW, ale ty dvířka možná jediné servis. Ale kua za ty nehorázné prachy by to mělo být perfektní. Já zůstávám u staré em1, zjistil jsem, že tu novou prostě nepotřebuji. Počkám si asi na em5mk3 😀😀😀
Denda
PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 11:33 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Rosťa Stach, fotograf zvířat, úspěšně se tím živí. Dlouholetý canoňák teď přešel k Olympusu. Proč, to se dovíte ve videu - https://www.4foto.cz/4foto-6...s-rostou-stachem/

Mimochodem, Rosťa nás možná poctí svou přítomností na našem srazu 😉
tomas.hyka
PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2017 7:09 pm    Předmět: Citovat

V.I.P.
V.I.P.

Super. Poslal jsem to fotografům, kteří se nechodí a vím, že třeba váhají.
tomas.hyka
PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2017 7:25 pm    Předmět: Citovat

V.I.P.
V.I.P.

Ahoj,
tak já už mám novou EM1 Mk II taky. Zatím nemám grip, ale to vyřeším brzy. První dojmy oproti EM5 Mk II ....
Ostření je fakt bleskurychlé, zkoušel jsem i kreativní režimy, které jsou většinou dobře použitelné. Fotím- lí do RAWu, tak v kreativním režimu je upravený jpg snímek v kreativním režimu + RAW, což je paráda. Možná že to šlo i u EM 5ky, to nevím.
Sériové snímání je ukrutný fofr. Naprosto tichá el. Závěrka ani nevíš, že to exponuje. Hi resize režim je oproti EM 5 Mk II vychytanějši. HDR režimy jsou také velmi povedené. Už se těším, až se dostanu na nějaké produktové školení, ale to už bude pohoda, protože od 1.4.2017 jsem skutečný důchodce a čas na to mít budu.....
Obrazový výstup je zase o něco lepší než u předchozího typu.... ale má to i svou nevýhodu, musel jsem upgradovat Capture One na verzi 10 (ale stejně jsem ji chtěl koupit).
Jsou výborné i 3 vlastní nastavení na voliči režimů. Zatím to nemám nastavené, ale budu na tom pracovat. Je velmi rychlé přejít na vlastní nastavení. Na každé tlačítko lze navodit prakticky cokoli.... ale nechal jsem to na továrních nastavení, které jsem měl i na předchozích EM pětkách a vyhovovalo mi a vyhovuje. Stabilizace je neskutečná.
Nenašel jsem zatím nic, co by mě vadilo, nebo zlobilo. Ťukám to.
Tak asi tak....
hrabusj
PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 2:30 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 28.10. 2007

Tome tak super, moje půjde za 14 dní do servisu. Oprava dvířek u karet a nějaké problémy s blikáním při zaostřování. Prostě jsem měl "štěstí! na kus.

Jinak jsem zkoušel ISO při větších citlovostech při zpracování RAWů v Lightroom šumí o 20% víc než EM5 mk2

OMD EM1mk2 a E-M5mk2 + Lumix 7-14mm/4 Zuiko 17/1,8 + Zuiko 25mm/1,2 + Zuiko 8mm/1,8 + Zuiko 40-150mm/2,8 a Olympus FL-600

facebook.com/photonozicka
tomas.hyka
PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 8:02 pm    Předmět: Citovat

V.I.P.
V.I.P.

Honzo to bych nemohl říci. Já dělám v Capture One 10 a obrazový výstup EM1 je lepší.
Denda
PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 11:20 am    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Toho šumu jsem si všiml už při předváděčce. Očekával jsem to, už při zkoušení PEN-F jsem si všimnul, že to šumí víc. Ono je to zas tím, že do stejného prostoru je nacpáno více buněk, tedy 16 MPx vs. 20 MPx.
Ferda 13
PříspěvekZaslal: po duben 03, 2017 6:49 pm    Předmět: Citovat

Významný člen
Významný člen

Registrace: 27.1. 2007

Někde budu vypadat jako blbec, tak začínám tady..... Je v nastavení Mark II možnost určit rozmezí ohniskové vzdálenosti??? Menu jsem prošel víckrát a na nic jsem nenarazil nebo to přehlídl. Foták mi na displeji ukazuje rozsah objektivu 12 - 92 mm a je to tak i v exifu. Objektiv má mít rozsah 12 - 100. Ostatní objektivy jsou v pořádku.....Takže buď je to někde zablokované uměle nebo je vadný objektiv....... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Denda
PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 11:35 pm    Předmět: Citovat

Administrátor
Administrátor

Ferdo, já vůbec nevím. A asi to neví nikdo. Ale obecně: s origo objektivem se to nastavuje automaticky. Tělo pozná, jaký objektiv má na bajonetu. Tak by to mělo ukazovat správně. Může to být chyba ve FW buď v těle, nebo v objektivu. Můžeš to na srazu omlátit klukům olympusáckým o hlavu Laughing Laughing
grytom
PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2017 8:57 am    Předmět: Citovat

Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 5.7. 2017

Chyba bude ve FW objektivu, kdysi se mi dostal do rukou 50-200 s obdobným problémem - na všech foťácích při zoomovaní zuřivě problikávala clonová čísla a ohnisko v exifu vůbec neodpovídala.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Strana 1 z 1

Obsah fóra Olympus Friends Site >> CSC fotoaparáty Olympus >> Olympus OM-D E-M1 Mark II
Přejít na: