Olympus Friends Site
   Menu
   Přihlášení
   Informace pro nové členy
   Partneři a zajímavé odkazy
   Fotoaparáty mFT:
   Info o uživatelích
      Olympus se vrací k základům

Články uživatelůV polovině minulého týdne zveřejnila japonská agentura Kyodo News zprávu, ve které informovala o tom, že společnost Panasonic Corp. by mohla učinit významné investice do společnosti Olympus. Krátce po vydání této zprávy Panasonic celou záležitost s investicemi popřel. Důkazem nepravosti této zprávy je skutečnost, že společnost Olympus dne 8. června 2012 vydala 50-ti stránkový dokument s názvem „Oznámení o středně-dlouhé vizi“.

Tento dokument uvádí plán na příštích pět fiskálních roků, tedy do března 2017. Přijetím sloganu „Back to Basic“ (zpět k základům) Olympus říká, že má v úmyslu sám znovu získat důvěru všech zůčastněných stran tím, že se vrátí k hodnotám, na kterých byla společnost původně založena. V dokumentu jsou uvedeny tři základní cíle, které Olympus uvádí jako nejdůležitější. Dva z těchto cílů obsahují nabídku produktů a řešení, které přispějí k rozvoji společnosti a mají vést k tomu, aby produkty společnosti byly „první a nejlepší na světě“. Třetím cílem je zaměřit se na koncové zákazníky a na jejich potřeby.

Olympus se zaměří na tři hlavní oblasti svého podnikání: lékařské přístroje, přírodní vědy a zobrazovací metody. A právě tato poslední oblast bude zajímat nás, fotografy.

V této oblasti se bude Olympus snažit o maximální ziskovost již v tomto fiskálním roce. Znamená to ovšem snížení prodejních, obecných a administrativních nákladů. Restrukturalizací projde výroba, rapidně se sníží výdaje na reklamu. Olympus se v této oblasti zaměří na CSC fotoaparáty a high-end kompakty. Bude kladen důraz na další vývoj nových technologií, jako je FAST autofokus, který debutoval v CSC fotoaparátu PEN E-P3, nebo na pětiosou stabilizaci obrazu, poprvé použitou v nedávno uvedeném fotoaparátu Olympus OM-D/E-M5. V kompaktech bude pozornost zaměřena na objektivy Zuiko, FAST autofokus, a další.

 

Olympus OM-D/E-M5

Olympus OM-D/E-M5: nový CSC fotoaparát, ve kterém je poprvé použita technologie pěti-osé stabilizace obrazu.

 

Snížení prodejních nákladů neznamená nic jiného, než že Olympus bude muset propouštět. Počítá se se snížením počtu zaměstnanců ve výši 7% v průběhu dvou následujících let (celosvětově). Z dokumentu bohužel vyplývá, že většina propuštěných bude právě z divize zobrazovací metody.

Olympus očekává v několika příštích letech mnohem skromnější růst prodejů. Růst prodeje low-endových kompaktů by se měl pohybovat kolem 50% a high-end kompaktů kolem 70%. Naopak prodej CSC fotoaparátů by měl vyrůst až na 180%.

Já osobně budu Olympusu držet všechny palce, aby se vše podařilo. Bylo by škoda, kdyby tato značka, evokující spolehlivost a kvalitu, zanikla, nebo, v horším případě, byla pohlcena jinou korporací. Také to ovšem znamená, že se zřejmě už nedočkáme nástupce digitální zrcadlovky Olympus E-5.

Celý dokument a anglickém jazyce si můžete přečíst zde (dokument *.pdf).

Zdroj: www.imaging-resource.com.

(Článek převzat ze stránek Magazínu FishFoto). 
   Související odkazy
   Hodnocení článku
   Možnosti
"Olympus se vrací k základům" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.Powered by United Nuke and designed by Zbyněk Hovorka