Olympus Friends Site
   Menu
   Přihlášení
   Informace pro nové členy
   Partneři a zajímavé odkazy
   Fotoaparáty mFT:
   Info o uživatelích
      Podzimní sraz OFS - Jeseníky 2012

Články uživatelůJestli se už nemůžete dočkat konkrétních informací o letošním podzimním srazu našeho foto-spolku, pak jste na správném místě. Pokud totiž budete číst dále, všecičko se dovíte

Dvojím hlasováním jsme si určili místo a termín srazu. Takže:

  • Termín: 24.10. - 28.10.2012
  • Místo: Heřmanovice

Začátek srazu je datován na středu, ale kdo chce přijet dříve, není problém.

Obec Heřmanovice leží v údolí Jesenických kopců na cestě mezi Vrbnem pod Pradědem a Zlatými Horami. Pokud vás zajímají nějaké informace o obci, odkážu vás na obecní stránky. Jenom krátce - v obci se nachází kostel svatého Ondřeje, ve kterém se natáčel ten seriál o záhadách s Vaculíkem. Jméno seriálu ze mě nedostanete, ani kdyby jste mě mučili . V katastru obce se nachází i kamenolom, ve kterém se snad už netěží, ale nad ním je kaple sv. Jeronýma. A z tohoto místa je nádherný výhled na obec a okolí. V obci je i koňská stáj Lidka. Focení koníčků nebo i jízda je samozřejmě možná. Výhodou je, že stáj se nachází přímo naproti hotelu. Radim tam natočil krátké videjko, které najdete ZDE.

Hodovat a jinak se vyžívat, budeme v hotelu Heřmanovice. Ubytování to je obyčejné, turistického charakteru, žádný přehnaný komfort. Pokoje slušné, co jsme meli možnost vidět, tak vybavené televizí. Sociální zařízení, tedy koupelna a hajzl, jsou společné na chodbě. K dipozici je kuchyňka a lednice, zásoby přivezené z domova tak můžete komzumovat postupně. Hotel je pokrytý Wi-Fi signálem, takže kdo se neobejdete bez internetu, nebudete trpět absťákem. Paní domácí vypadá sympaticky, myslím, že nebude problém ji přemluvit k přípravě půlnočních halušek. I když kuchyni vládne pan domácí - její manžel. V restauraci obsluhují tři děvčata, takže modelky sebou voziti = dříví do lesa nositi. Navíc jedna z nich už je nám přidělená Budeme mít k dispozici svoji místnost ve které budeme moci pařit jak dlouho chceme. V hotelu se nedá platit kartou a ani bankomat v obci nenajdete, takže keše sebou. Restaurace přijímá stravenky pouze od místního sedláka. V obci je i nějaký obchod.

Cena ubytování: 220,- Kč včetně snídaně na osobu/noc (při 2 a více nocích)

Více o ubytování na stránkách hotelu.

Jak se tam dostanete? Kdo pojede od Prahy, bude lepší použít dálnici D11. Podle plánovače tras na Seznam.cz je nejrychlejší cesta přes Polsko (necelé 4 hodiny a 277 km z Prahy) a nejkratší cesta je z Hradce na Třebechovice - Vamberk - Žamberk - Králíky - Hanušovice - Jeseník - Heřmanovice (5 a čtvrť hodiny a 257 km z Prahy). Až vjedete do Heřmanovic, křižujete hlavní cestu rovně. Volba je na vás. Kdo se rozhodnete jet přes Polsko, upozorňuji na povinnost mít v autě hasící přístroj.

Od Brna: Brno - Olomouc - Šternberk - Bruntál - Vrbno p.P. - Heřmanovice (na křižovatce doprava).

Od Bratislavy platí to samé co od Brna.

Od Ostravy to je jednodušší- Opava - Krnov - Město Albrechtice - Holčovice - Heřmanovice. Apropó, říkají vám něco Holčovice?

GPS souřadnice hotelu: 50°11''36.219"N, 17°23''54.740"E

Možnosti výletů jsou obrovské. Zlaté Hory - Rejvíz, Karlova Studánka, vodní nádrž Dlouhé Stráně (unikátní přečerpávací elektrárna), Praděd, procházka údolím Bílé Opavy, nespočet zřícenin, stovky štol, co by pozůstatky po dobývání zlaté rudy (Ferda nám slíbil exkursi do jedné nepřístupné štoly, pokud mu pomůžeme ji pak zasypat), a spousta dalšího vyžití.

Další informace budeme postupně uveřejňovat ve fóru.

Nashledanou v Heřmanovicích!

 


Náš hotel


Pohled z cesty ke kapli sv.Jeronýma, vpravo je vidět kostel svatého Ondřeje


Místní koníčci 
   Související odkazy
   Hodnocení článku
   Možnosti
"Podzimní sraz OFS - Jeseníky 2012" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Podzimní sraz OFS - Jeseníky 2012 (Hodnocení: 1)
Od: bonsai - Friday, 21.09. 2012 - 14:21:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
počasí??? srazové??? ve formě tekuté či již pevné :))Powered by United Nuke and designed by Zbyněk Hovorka